Główna » „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu”

„Krótkofalarska Jesień na Pogórzu”

******** Relacje z odbytych spotkań na dole strony ********

Przypuszczamy, że komentarz do imprez organizowanych w Jodłówce Tuchowskiej pod hasłem  „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” jest zbyteczny. Kto był tu już, na pewno przyjedzie znowu.  Kto nie był niech żałuje, ale ma szansę nadrobić to przyjeżdżając na najbliższe spotkanie.
ZAPRASZAMY!!!!
W 2018 r… to już 33-ie nasze spotkanie!!

Spotkania nasze odbywają się od 1985 roku, zawsze w drugi weekend września. Inicjatorami pierwszego spotkania byli: SP9HKD – Kol. Bolesław Kłusek/sk/, wieloletni Kierownik Klubu Łączności Ligi Obrony Kraju SP9KKM w Dębicy, który wchodził w skład OT PZK nr 28 w Tarnowie, oraz Prezes OT PZK w Tarnowie, SP9AKD – Kol. Jacek Rutyna /sk/.  Poza podstawowym celem spotkań jakim jest podsumowanie zawodów, bieżące  i okolicznościowe tematy, jest giełda sprzętu krótkofalarskiego i pochodnego. Można tu znaleźć zapakowane jeszcze w folię TRX-y, komputery i wszelkie podobne przedmioty, poprzez różne części i podzespoły do majsterkowania dla radioamatorów, z demobilu i używanych do całkiem nowych.

Kolejnym celem przyjazdu na to spotkanie – szczególnie dla „mieszczuchów” to piękna okolica z dala od przemysłu, wśród lasów obfitujących w grzyby, jagody itd. Tę część oferty szczególnie dla rodzin polecam, choć nie odradzam koleżankom i kolegom krótkofalowcom. Jest gdzie doskonale przewietrzyć płuca.

Autem, pieszo czy koleją

Dostać się do Jodłówki Tuchowskiej można praktycznie na trzy sposoby. Najprościej swoim środkiem lokomocji. Można też dojechać prawie na miejsce autobusem PKS  /dojście około 200m/, lub PKP – dojazd do stacji LUBASZOWA  do przejścia piękną doliną około 3,5km.

Kolejny sposób to być aktywnym na przemienniku tarnowskim /145.775/. Na pewno znajdzie się miejsce w jakimś samochodzie kolegów jadących do Jodłówki na spotkanie, i ten sposób będzie chyba bardziej skuteczny.

PKS – wybieramy -Tarnów DA. –  Jodłówka Tuchowska
PKP – Tarnów – Lubaszowa  /przez Kłokowa, Tuchów/
Kursują też „Busy” prywatne. Brak danych o ich kursowaniu.

Trasa dojazdu

Mapa lokalizacji – KN09MT

GPS N – 49.49.74  E – 21.4.30  Ok. 345 npm.
/Na mapie w dolnej części wpisz w/w lokator,  klik „LOCATE”.  W górnej prawej części wyznaczonego okienka lokatora klikając znajdź współrzędne./
APRS   SP9PTA-2

Tu właśnie będziemy czekać na Ciebie!!!

Stały program spotkania:

Piątek:

• Impreza uruchamiana jest w piątek po południu. Jest to rozmieszczanie sprzętu, wieszanie anten, przygotowywanie pomieszczeń, inaczej mówiąc – zagospodarowanie terenu i sprzętu.

Sobota:

• od rana – giełda sprzętu, pogawędki, i zajęcia własne,
  • około godz. 12-stej – wspólne zdjęcie,
  • od godz. 13-stej  – obiad,
  • po obiedzie – około godz. 14.00 /tu zależnie od ilości uczestników posiłku/- część oficjalna, m.in.:  podsumowanie zawodów i wręczenie trofeów.
  • ok. godz. 17-stej – wspólne ognisko.

Niedziela:

• zajęcia indywidualne, spacery, pogawędki, grzybobranie itp.
  • Około południa /po obiedzie/ zakończenie imprezy, zamknięcie Ośrodka.

>> W 2018 roku przypada to na 07-08-09 września <<<

Cała impreza odbywa się na terenie ośrodka oświatowego. Prosimy uczestników o zachowanie wstrzemięźliwości w używanym słownictwie i napojach.

Już od piątku można korzystać z noclegów w miejscowym Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. W 2017r mamy do dyspozycji 3 domki po 16 osób w pokojach czteroosobowych od piątku po południu. Można się też zakwaterować  mniej komfortowo, na wspólnej sali w klasie szkolnej gdzie udostępniane są materace i koce. Można również skorzystać z bazy noclegowej pobliskiej agroturystyki. Są dostępne tanie posiłki w dowolnej konfiguracji, w stołówce Ośrodka. Noclegi i posiłki załatwiamy  na miejscu po przyjeździe.

Wszystko to na terenie jednego obiektu.

Cennik na dzień dzisiejszy.
Nocleg – 40 zł
Każdy posiłek 10 zł
**********
Opcje wyżywieniowe do wyboru.
Można składać rezerweację na noclegi w ośrodku DWD: mail, potwierdzenie
telefoniczne (do wyboru pokoje wieloosobowe lub inne na życzenie
zamawiającego).

UWAGA: Kasa ośrodka czynna w piątek do godz. 19.00 a w sobotę do 12.00.
Jeżeli ktoś zechce kupić posiłek czy nocleg w sobotę, to załatwia to do godziny 12 osobiście, albo korzysta z uprzejmości kolegi, który wykupi mu usługę do godz. 12.00

Dodatkowe informacje – Janusz SP9LAS –  tel.  691-340-270

Dla amatorów wędrówek ….  więcej o terenie na którym będziesz przebywać.

Relacje ze spotkań w latach:

Do – 2002 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
  Copyright ©2018 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress