Główna » Jodłówka Tuchowska 2012

Jodłówka Tuchowska 2012

„Krótkofalarska Jesień na Pogórzu”
czyli
Jodłówka Tuchowska 2012 – już za nami.

Już 27-my raz, w drugi weekend września, spotkaliśmy się na podsumowaniu Zawodów Tarnowskich. Zwyczajem wielu lat spotkanie odbyło się w Jodłówce Tuchowskiej, pod hasłem „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu”. Od piątkowego popołudnia na przemienniku tarnowskim panował spory ruch. Koledzy zmierzający na spotkanie prowadzili rozmowy informując się wzajemnie o trasie dojazdu. Na miejscu już od południa trwały przygotowywania. Rozwieszone zostały anteny i ruszyła radiostacja. Przybywało też coraz więcej gości i choć późnym popołudniem pogoda się trochę popsuła, to humory pozostały całkiem optymistyczne. Odpaliliśmy ogień i „kociołek” musiał być. Trwający ciągły ruch na terenie Ośrodka nie pozwolił wcześnie położyć się spać. Już dobrze po północy na Ośrodku zrobiło się cicho.
Sobotni poranek zamienił szkolne boisko i pobliskie dróżki w jeden wielki parking. Przybyli Koleżanki i Koledzy reprezentanci prawie z całej Polski. Od Bieszczad po zachodnią granicę. Reprezentanci Okręgów 3-ciego, 7-mego, liczna grupa przedstawicieli Okręgu 5-tego i 6-tego. Najliczniejsze okręgi to 8-my i lokalny 9-ty. Przybyli m.in. Prezesi sąsiednich OT w osobach: Bożenka SP9MAT- Prezes MSK OT PZK nr 10 z małżonkiem -SP9MAX, Wiesiek SP8NFZ – Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Zbyszek SP8AUP – Prezes OT PZK nr 35 w Jarosławiu. Odwiedziła nas Grupa Zamkowa w osobach Marek – SQ5GLB i Marian SP9RTZ. A już w piątek zainstalowała się też stacja „FF” – SP9YFF/p z operatorami Krzysiek SP9UPK i Janek SP9WAN. Byli też koledzy ze Słowacji. Niestety! Mimo obietnicy, nie doczekaliśmy się przedstawiciela Prezydium ZG PZK.
W sobotę już od godziny 7-mej rozpoczęła się giełda sprzętu i niekończące się pogaduchy nie tylko koleżanek i kolegów ale także osób im towarzyszących. O godzinie 12.00, chętni uczestnicy spotkania, stanęli do wspólnego zdjęcia.
O godzinie 13-tej obiad. I tym razem kuchnia wydała sporą ilość, bo około 150 smacznych posiłków. Poszło bardzo sprawnie. Po biedzie kilka minut odpoczynku i o godzinie 15-stej, część oficjalną rozpoczął Prezes naszego Oddziału – Janusz SP9LAS. Witając, podziękował wszystkim za liczne przybycie. Następnie przeszliśmy do zasadniczej części spotkania, to podsumowanie Zawodów Tarnowskich. Janusz – SP9LAS jako Przewodniczący Komisji Zawodów, omówił wyniki i wręczył laureatom zdobyte w zawodach trofea. Fundatorami trofeów byli: Prezes ZG PZK, Klub SP8KKM, Damian SQ9DJD, Krzysztof SP9RHN, Roman SP9GLJ, Bogdan SQ9LGB.
Inne drobne zakupy sponsorowała Firma Handlowa TOP 8000. Później w śród obecnych na sali uczestników oficjalnej części spotkania, rozlosowane zostały różne gadżety. Fundatorami gadżetów byli: Janusz SP9JZT, Jacek SP9RPW, Krzysztof SP9RHN, Stanisław SQ9OZF. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.
Część oficjalną zakończył Prezes OT – Janusz SP9LAS, zapraszając wszystkich na wspólne ognisko. Posiedzenie przy ognisku, trwało do późnych godzin wieczornych. Opowieści i pogaduchy wydawały się nie mieć końca. Szybko też znikała zawartość grilla i słynnego tu już „kociołka” w wykonaniu Krzyśka SQ9MUO. W niedzielę po śniadaniu zabraliśmy się do pracy związanej z demontażem sprzętu i oddaniem obiektu, a przebywający jeszcze na terenie ośrodka goście, trochę smętnie spoglądali na nasze czynności.
Tak. Co dobre zbyt szybko się kończy. Mamy nadzieję, że tak właśnie myśleli.
Szacujemy, że odwiedziło nasze spotkanie około 220 – 250 osób. Na pamiątkową listę wpisało się 197 osób.

Za gościnne miejsce dla naszego spotkania, odbywającego się tu już kolejny raz, serdecznie dziękujemy Kierownictwu Ośrodka Wczasów Dziecięcych oraz Dyrekcji Szkoły w Jodłówce Tuchowskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową

Serdecznie zapraszamy znowu za rok.

Do zobaczenia!

Relacja fotograficzna

Relacje z innych aparatów

SQ8MXC

SQ9KDO

Kociołek SQ9MUO YouTube

SP9XUD

Vy 73. Stanisław sq9aor

 

  Copyright ©2024 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor