Główna » Jodłówka Tuchowska 2018 – podsumowanie

Jodłówka Tuchowska 2018 – podsumowanie

Jak co roku, tradycją spotkań pod hasłem „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” w Jodłówce Tuchowskiej  jest piątkowe zagospodarowanie terenu. Tradycyjnie też temat ten przejął na siebie Zbyszek SP9IEK i tym razem wraz z Tomkiem SP9TOB pojawili się na miejscu jako pierwsi. Przybyli również Koledzy z  OT, Marek SQ9CAQ, Krzysztof SQ9MUO, Tomek SQ9KDO. Z Grupy SP9YFF – Krzysztof SP9UPK i Piotrek SO9DXX a wieczorem przybył także Piotr SP2JMR – sekretarz ZG PZK . Trudno mi wszystkich wymieniać. Zawsze w tym czasie jest sporo pracy, więc każde ręce są przydatne.
Piękny, cichy i czysty zakątek Pogórza Ciężkowickiego i tym razem wita nas ładną pogodą. Wysyp grzybów i pogoda zachęca do spacerów po otaczających lasach. Goście właśnie chwalą się już grzybami. Trwają pogaduchy i krzątanina. Późnym wieczorem kończymy przygotowania. Miejsca noclegowe w Ośrodku zapełniają się. Jeszcze ostatnie pogawędki i kładziemy się spać.
Sobota – Piękna pogoda. Od wczesnego poranka przybywają kolejni goście. Przybyli m.in Prezes sąsiedniego OT Wiesław SP8NFZ – Prezes OT 05 z małżonką, SP8N Adam, Prezes OT nr 18, Koordynator IARU MS – Janek – SP9BRP, Delegat OT – Jacek – SP9RPW. Jak co roku, od lat jest też z nami Kolega: Waldek – SP9MZX – założyciel, opiekun i szkoleniowiec grup krótkofalarskich w Dębicy. Zaszczyciła nas obecnością grupa przedstawicieli SP OTC, przedstawiciele SN0HQ, wielu weteranów Krótkofalarstwa Polskiego, seniorów ale i młodzieży. Oczywiście jest też większość Kolegów członków OT. Teren zapełnia się błyskawicznie. Pogoda piękna od rana. Kramiki rozkładają się na boisku szkolnym. Koledzy eksponują sporo sprzętu nowego i z demobilu, dla leniwych i dla „dłubaczy”. Można się pozbyć zbytecznego sprzętu i uzupełnić jakieś braki czy zapasy do majsterkowania.
Około godziny 12.00 tuż przed obiadem, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Szkoda tylko, że nie wszyscy obecni na spotkaniach, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka.
O godzinie 13.00 obiad. Wydano ponad 150 obiadów.
Po obiedzie „oficjalna” część spotkania, które otwarł Prezes OT – Janusz SP9LAS. W prezydium zasiedli również  Zbyszek SP9IEK – wieloletni prezes naszego OT, Piotr SP2JMR – sekretarz ZG PZK  oraz Jacek SP9RPW – delegat OT na zjazd PZK.  Po oficjalnym powitaniu zgromadzonych nastąpiła najważniejsza część spotkania, to podsumowanie „Zawodów Tarnowskich” i wręczenie nagród – pucharów, dyplomów i innych trofeów. Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach.

Sponsorzy: Wydział Promocji Marki Miasta Tarnowa, Firma IGLOO i Miloo-Electronics Pan Władysław Włodarczyk, „ELZAT” Spółka z o.o. z Tarnowa – Krzysztof SP9RHN i Jacek SP9RPW oraz Wilhelm SP8AJC,  Prezydium ZG PZK – SP2JMR, hurtownie MegaEl Tarnów i A&K Tarnów – SP9JZT  uatrakcyjnili swoimi gadżetami, które w formie losowania zostały rozdane obecnym na spotkaniu. Grupa „KOCIOŁKOWA” też nie zawiodła. Dziękujemy Kolegom SQ9MUO, SQ9OL, SP9RHN i innym pracowitym czy ofiarnym duszom.

W międzyczasie nawiązaliśmy kontakt i omówiliśmy plany na przyszły rok z Sołtysem  Jodłówki Tuchowskiej, panem Radosławem Osiką. Wspólnie planujemy wyjść do lokalnej społeczności i promować działania, współpracę i znaczenie krótkofalowców, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Na równoległej imprezie „Festyn Grzybiarski” Piotr – SP2JMR  w kilku słowach przedstawił naszą krótkofalarską działalność,  cel naszej corocznej obecności na terenie Jodłówki Tuchowskiej jednocześnie zapraszając  ludność lokalną na nasze coroczne spotkania. Jurek SP8GKB wystąpił gościnie na festynie wykonując kilka utworów na własnoręcznie wykonanej lirze.

Choć ciepło i jeszcze nie jesteśmy głodni to już ogień palący się pod grillem przyciąga. Na początek podgrzewają się kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę poczekać. Chwila wolna na krótki spacer, bo powietrze tu czyste i warto zaczerpnąć go jak najwięcej. Pogaduchy, wspomnienia, nowinki, dyskusje, plany i tak do późnego wieczora. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy.
Już niedziela. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od kolejnego spotkania. Ostatnie wrażenia z pobytu, „rozbrojenie terenu” – ściąganie anten, składanie sprzętu. Należy przywrócić obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście – a szacujemy ich w na około 220 osób(194 na liście obecności), nie przysposobili nam również w tym roku zbyt wiele pracy. Dziękujemy!!!
Ostatnie gospodarskie spojrzenie Prezesa OT, Janusza SP9LAS oraz Zbyszka SP9IEK w każdy zakątek obiektu. Jesteśmy gotowi do zdania obiektu.

Sponsorom  rozlosowanych gadżetów
– Kolegom organizatorom: Zbyszkowi – SP9IEK, który wraz z Prezesem OT od początku do końca zajął się organizacją obiektu, Krzysztofowi – SP9UPK i Piotrowi SO9DXX -organizacja radiostacji i promowanie znaku SP0JT, Markowi – SQ9CAQ – dysponowanie radiostacją przez cały okres spotkania i doprowadzenie wykorzystywanych sal szkolnych, do stanu pierwotnego, Tomkowi – SP9TOB – biuro spotkania, „grupie kociołkowej”  oraz sponsorom wkładu kociołkowego  za przygotowanie bardzo smacznego kociołka.
– Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji i przebiegu tego spotkania.

Zapraszamy znowu za rok. Do zobaczenia.

Galeria Foto

Fotogalerie z innych aparatów