Główna » Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2014 – podsumowanie

Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2014 – podsumowanie

2014_JTJuż wczesnym piątkowym popołudniem, na placu szkolnym rozkładają się pierwsze anteny. Są już na miejscu Janusz SP9LAS, Krzysiek SP9RHN, Zbyszek SP9IEK z Frytsem SO8FH, Krzysztof – SP9UPK i Janek – SP9WAN jako – Grupa SP9YFF, koledzy ze Słowacji i inni. Wszyscy pomagają. Krzysiek SQ9MUO i Stanisław SQ9OZF użyczyli swoich masztów a Marek SQ9CAQ zainstalował się jako dyżurny radiooperator stacji SP9PTA/9. Pogoda zachęca do działania. Komplet noclegów zarezerwowano do naszej dyspozycji. Bardzo elastyczni gospodarze DWD na pewno podołają naszym potrzebom. Dziękujemy! Zawsze też dysponujemy kilkunastoma materacami i kocami. Nikt pod chmurką spać nie będzie. Jak to wchodzi w zwyczaj „spotkań jodłówkowych”, pierwsze ognisko zapala się już w piątkowy wieczór. Po zagospodarowaniu terenu mocna grupa „Garmanagera” przygotowuje „kociołek”. Tym razem niespodzianka. Odwiedza nas pani Agnieszka Bednarz, redaktor  Radia Kraków. Zainteresowana działalnością krótkofalarską naszego Oddziału, postanowiła nas odwiedzić w tym szczególnym dla nas czasie, jakim jest podsumowanie Zawodów Tarnowskich. Mikrofon Radia Kraków posłuchał kilku QSO w wykonaniu Jacka SP9RPW, krótkie wywiady z organizatorami  spotkania i wracamy na ziemię. Reportaż ma być na rano gotowy i wyemitowany. Późnym już wieczorem kociołek gotowy. Zajadamy się i pogaduchy. Nie widzieliśmy się już rok. Jest o czym porozmawiać. Dobrze po północy Ośrodek zasypia.
Sobota. Od świtu zaczyna się gwar na terenie placu szkolnego, to przybywają kolejni goście, reprezentujący środkowa i południową Polskę. Reprezentujący okręgi: 5-ty, 6-ty, 7-my, liczna grupa przedstawicieli okręgu 8-go i  9-go. Przybyli Prezesi sąsiednich OT w osobach: Wiesław SP8NFZ – Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Zbigniew SP8AUP – Prezes OT PZK nr 35 w Jarosławiu.  Byli też koledzy ze Słowacji i Holandii. Zaszczyciła nas obecnością spora grupa SP OTC, m.in: SP8ASP, SP8MI, SP9AED, SP9BRP, SP9HRP, SP9IEK, SP9IKN i SP9JA. Teren zapełnia się błyskawicznie. Nie wiele stanowisk rozkłada sprzęt w budynku, bo grupa remontowa nie dokończyła pracy. Pogoda zachęca do pozostania na placu. Jest wystarczająco duży i pomieści wszystkich. Sobotnie przedpołudnie to pogaduchy, spacer oraz zwiedzanie wystawek i stanowisk z przeróżnym sprzętem, w większości pochodzącym z demobilu. Raj dla majsterkowiczów. Był też sprzęt nowy z najwyższej półki. Kolejny raz przybywa do nas firma „TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA” z Krakowa, przedstawiciel firmy ICOM Polska. Firma wystawiła przede wszystkim sprzęt radioamatorski i CB. W samo południe od zawsze, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Szkoda, że nie wszyscy przybyli na spotkanie, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka. O godzinie 13.00 obiad. Po obiedzie „oficjalna” część spotkania – to podsumowanie „Zawodów Tarnowskich” i wręczenie trofeów. Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach. Po rozdaniu trofeów przyszedł czas na loterię fantową. Uczestnikom rozdane zostały losy. „Sierotki” pracowicie wyciągały kolejne numerki. Sponsorami gadżetów byli: Urząd Miasta w Tarnowie, który dostarczył nam sporą ilość ciekawych gadżetów jak kaski rowerowe, koszulki, kubki oraz inne drobiazgi, Urząd Miasta w Tuchowie, Janusz SP9JZT, Klub SP9YFF, Firma „TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA”, Wilhelm SP8AJC. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania gadżetów. Mamy też nadzieję, że wszyscy uczestnicy „loterii fantowej” dobrze się bawili przy zdobywaniu fantów i zapamiętają miło,  gościnną „Ziemię Tarnowską”. Część oficjalną i podstawowy cel spotkania mamy za sobą. Językiem młodzieżowym – teraz czas na „reset”. Ogień pod grillem ponownie zaczyna ogrzewać ruszt. Jeszcze nie głodni, bo obiad był syty, ale ogień przyciąga. Na początek kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę poczekać. A może pośpiewamy? To oczywiste, że bez biesiadnej nuty się nie obejdzie. I tak do późnego wieczora. To nic, że trochę zaczęło padać, nie da nam rady taki deszczyk. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy.
Tak zastaje nas niedziela. Noc minęła bardzo szybko. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od ponownego spotkania. Ostatnie wrażenia i pogaduchy. My zabieramy się do „rozbrojenia terenu”. Ściągamy anteny, składamy sprzęt. Przywracamy obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście – a szacujemy ich w tym roku na 220 – 250 osób, nie przysposobili nam również w tym roku zbyt wiele pracy. Dziękujemy. Ostatnie gospodarskie spojrzenie Prezesa w każdy zakątek obiektu. Możemy zamykać.

Urzędowi Miasta w Tarnowie, oraz Urzędowi Miasta w Tuchowie, Januszowi – SP9JZT, Klubowi – SP9YFF, Firmie „TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA”, Wilhelmowi – SP8AJC, za sponsoring gadżetów.
Kolegom: Jankowi – SP9HVV, Pawłowi – SQ9PBU, Krzyśkowi i Jankowi jako Klubowi – SP9YFF, Krzyśkowi – SP9RHN, Tomkowi – SQ9PCH, Tomkowi – SQ9KDO, Krzyśkowi – SQ9MUO, Radkowi – OM0AMR i Adrianowi – OM0APA, Grzegorzowi SP8LOK,  za zapewnienie wkładów grillowo-kociołkowych.
Firmie TOP 8000 z Tarnowa, za inną pomoc niezbędną do zorganizowania spotkania.

Foto informacja
kociol