Główna » logSP – help

logSP – help

*** logSP – pomoc ***

Rejestracja i logowanie

 1. Do pełnego wykorzystania portalu konieczna jest rejestracja. Jest to koniecznie ze względów bezpieczeństwa, zarówno portalu, jak i Twoich danych w bazie.
 2. Aby się zarejestrować należy klikając zielony przycisk w prawym  górnym rogu strony, wypełnić formularz i potwierdzić reCaptchę (zabezpieczenie przeciw botom). Na zakończenie należy kliknąć przycisk w prawym dolnym rogu podstrony – patrz tu rejestracja.
 3. Do logowania potrzebne są: Nazwa użytkownika (nick) i hasło (podawane przy logowaniu) –  patrz tu, imię lub pseudonim, adres e-mail, znak podstawowy stacji indywidualnej (służący później wraz z imieniem do identyfikacji na stronie). Dane są weryfikowane podczas wpisywania . Po zalogowaniu uzyskujesz dodatkowe możliwości – patrz tu
 4. Uruchomiona została możliwość zmiany hasła – patrz tu
 5. Gdy korzystasz z kilku znaków, nie musisz się rejestrować każdym z nich odrębnie. Jest to zbędne. Podczas rejestracji wpisz jedynie znak, jakim chciałbyś być identyfikowany wśród innych krótkofalowców jako operator. Pozostałe znaki, z których korzystasz dodasz potem do tego konta, co umożliwi Ci m.in przesyłanie logów z tych wszystkich stacji, bez konieczności przelogowywania się. Ponadto umożliwi to łatwe cesje punktów. Procedura opisana w sekcji podstawowa konfiguracja.
 6. Jak zarejestrować klub? Kluby rejestruje się odrębnie. Musisz być już zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem. Procedura ta została opisana w sekcji kluby.

Przesyłanie logów

  1. Log spoza zawodów przysyłamy klikając *wyslij log* w menu głównym,po prawej stronie na pasku w górnej części strony.
  2. Logi z zawodów przesyłamy przyciskiem na podstronie odpowiednich zawodów – patrz tu , lub klikając migający napis WYŚLIJ LOG TUTAJ w mini kalendarzu znajdującym się na podstronie *nowości*w górnej części strony – patrz tu . Odpowiednie opcje pojawiają się po zakończeniu danych zawodów, a przed upływem terminu nadsyłania logów. Po wczytaniu pliku i sprawdzeniu poprawności logu, należy użyć przycisku prześlij do: na dole po środku strony.
  3. Mam problem z przesłaniem logu, co robić?  – Opisz problem na czacie, prześlij log na adres spike9nj@gmail.com,  lub zadzwoń pod numer 883620407.

Podstawowa konfiguracja

  1. Jak dodać inne znaki stacji, których używam?
   Przejdź do swojej strony operatora (np. klikając swój znak w prawym górnym rogu strony), następnie w polu edycji, w rzędzie stacje wpisz kolejne znaki swoich stacji indywidualnych i zatwierdź zielonym przyciskiem – patrz tu.

   stacje:    SP9NJ    HF1NJ    

   Czerwone przyciski służą do usunięcia znaku – przestaniesz być operatorem, lecz dane ani log stacji nie zostaną wykasowane,

  2. Czy muszę dodawać znaki łamane swoich stacji?
   Nie, algorytm pozwoli Ci na obsługę znaków łamanych, a powyższa lista zostanie automatycznie poszerzona. Posiadając np. przypisaną stację HF9NJ, można logować i wysyłać logi na stacje HF9NJ/7 czy OK/HF9NJ/P.
  3. Jak dodać znak klubu, na który chcę wysłać log?
   Aby wysyłać logi na znaki stacji klubowych, należy zarejestrować klub lub być jego operatorem przypisanym przez menedżera. Procedury te zostały opisane w sekcji kluby.

Kluby

  1. Rejestracja klubu. Kluby dodajemy klikając na  zielony przycisk w prawym, górnym rogu podstrony kluby. Po kliknięciu, pojawi się u dołu miejsce do wpisania nazwy klubu i jego podstawowego znaku – patrz tu.Dodawanie klubu  Po zatwierdzeniu – przyciskiem – należy przejść do zarejestrowanego klubu i dokończyć konfigurację.
  2. Jak przesłać logi stacji klubowej? Uprawnieni do przesyłania logów na znaki stacji klubowej są wszyscy zarejestrowani w klubie operatorzy. Logi klubu przesyła się  identycznie, jak logi własnej stacji – patrz Przesyłanie logów.

Zawody

Zawody obsługiwane przez portal „logSP” konfigurowane są przez menadżerów tych zawodów.   W przypadku zamiaru dodania nowych zawodów należy zgłosić je do kalendarza zgodnie z wytycznymi ZG PZK a następnie przeprowadzić konfigurację w portalu wykonując kolejno:  zawody   i wypełnić okno na dole strony – patrz tu Dodawanie zawodów

Pomoc powstała na bazie pomocy portalu – https://logsp.pzk.org.pl/ Oryginalna pomoc została trochę przeredagowana i uzupełniona o zrzuty ekranu. Po kliknięciu na miniaturkę w tekście zobaczysz przykładowy obraz ekranu.

  Copyright ©2024 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor