Główna » Jodłówka Tuchowska 2015

Jodłówka Tuchowska 2015

„Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” – 2015.

W tym roku jest wyjątkowa okazja do spotkania się w Jodłówce Tuchowskiej. Jest to Jubileuszowe 30-te, kolejne  spotkanie w tej lokalizacji. Jest to też 40-ta rocznica powołania Oddziału Tarnowskiego PZK.  Nie sposób nie wspomnieć, że 60 lat temu powołany został pierwszy na Ziemi Tarnowskiej klub SP9KAO, i to na bazie jego członków powołany został OT PZK w Tarnowie. /Patrz historia OT/

JT_2015_grupa
Już wczesnym piątkowym popołudniem zajęliśmy się zagospodarowaniem terenu. Komplet noclegów zarezerwowano do naszej dyspozycji. Bardzo elastyczni gospodarze DWD na pewno podołają naszym potrzebom. Dziękujemy! Zawsze też dysponujemy kilkunastoma materacami i kocami. Nikt pod chmurką spać nie będzie. Przybywają pierwsi goście. Jest już Wiceprezes ZG PZK – Jan Dąbrowski – SP2JLR, Są Koledzy z grupy SP9YFF, dotarł Kol. z Holandii i są także Koledzy zza południowej granicy, ze Słowacji. Wieczorem na ośrodku już jest spory ruch. „Gar-manager” wzywa na „Kociołek”, który już dymi. Wspomnienia sprzed roku może sprzed kilku lat. Trochę już zmęczeni a kolacja była wyśmienita. Idziemy spać, bo droga była dość długa a organizatorzy napracowali się trochę też i chętnie odpoczną.
Sobota – główny dzień spotkania. Już skoro świt na placu szkolnym ruch. Przybywają kolejni goście, reprezentujący prawie wszystkie okręgi SP.  Przybyli Prezesi sąsiednich OT w osobach: Wiesław SP8NFZ – Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Zbigniew SP8AUP – Prezes OT PZK nr 35 w Jarosławiu, Bożenka  SP9MAT – Prezes OT PZK nr 10 w Krakowie z małżonkiem SP9MAX, Koordynator IARU MS –  Janek –  SP9BRP.  Jak co roku, od lat są też z nami Koledzy: Janek – SP9CLO i Waldek – SP9MZX – założyciele, opiekunowie i szkoleniowcy grup krótkofalarskich w Bochni i Dębicy.  Zaszczyciła nas obecnością  grupa SP OTC, m.in:  SP9AED, SP9BRP, SP9HRP, SP9IEK, SP9JA, SP2IU, SP8ASP. Są też przedstawiciele  SN0HQ a to –  Marek  SP8CUW, Marek  SP8JLA, Leszek  SP9ATE no i nasz oddziałowy Kol. Janusz SP9JZT. Teren zapełnia się błyskawicznie. Nie ma nikogo tylko chyba z 4-tego okręgu, ale to przecież kawał drogi a po drodze na dodatek jeszcze inne spotkanie. Nie wymieniam więcej imiennie bo jeszcze podpadnę komuś gdy niechcący pominę. Pogoda zapowiada się piękna, nikt nie chowa się do budynku, kramiki rozkładają się przed budynkiem. Koledzy eksponują sporo sprzętu nowego i z demobilu, dla leniwych i dla „dłubaczy”. Można się pozbyć zbytecznego sprzętu i uzupełnić jakieś braki czy zapasy do majsterkowania. Kolejny raz przybywa do nas firma „TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA” z Krakowa, przedstawiciel firmy ICOM Polska. Swoje stanowiska postawili również reprezentujący firmę „STAG” oraz Stowarzyszenie „SP-DMR”.  W samo południe, godz. 12.00 – od …  zawsze, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Szkoda tylko, że nie wszyscy obecni na spotkaniach, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka. O godzinie 13.00 obiad.
Po obiedzie „oficjalna” część spotkania, którą swoją obecnością zaszczycił Z-c Burmistrza m.Tuchowa – Kazimierz Kurczab. Tym razem pierwszeństwo otrzymał temat „rocznicowy”. Z okazji 40-tej rocznicy powołania i swojej działalności OT PZK nr 28 w Tarnowie,  ZG PZK uhonorował grawertonami:  Oddział Terenowy PZK nr 28 w Tarnowie a także wieloletniego  Prezesa tegoż Oddziału – Kol.  Zbyszka Wilczyńskiego – SP9IEK.  Nagrody te w imieniu ZG PZK wręczył Jan Dąbrowski – SP2JLR – Wiceprezes ZG PZK.  Z tej też okazji Zarząd OT PZK nr 28 w Tarnowie, uhonorował grawertonami swoich wieloletnich członków:  SP9IEK,  SP9RPW,  SQ9AOR za pracę w OT na rzecz oddziału oraz rozwoju krótkofalarstwa na Ziemi Tarnowskiej, a firmę TOP8000,  za sponsorowanie spotkań w Jodłówce Tuchowskiej od początku swojego istnienia. Wielu Kolegów otrzymało także dyplomy z podziękowaniami za udział w rozwoju Oddziału i propagowanie krótkofalarstwa w swoich środowiskach czy pracę szkoleniową.  Dla naszych Gospodarzy  tj: Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej oraz Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej,  Prezes OT – Janusz SP9LAS, wręczył grawertony w podziękowaniu za wieloletnią gościnność.
Następnie – podsumowanie „Zawodów Tarnowskich” i wręczenie nagród – pucharów, dyplomów i innych trofeów. Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach. Nagrodę specjalną – „słodką niespodziankę” dla stacji VHF z największą ilością QSO na FM – ufundował tuż przed zawodami Kol. Paweł SQ9IAU – to słoik wspaniałego miodu.
Minutą ciszy uczciliśmy pamięć o Kolegach, którzy odeszli z naszych szeregów do kraju wiecznych DX-ów, o których pamięć ma ścisły związek z krótkofalarstwem na naszej Tarnowskiej Ziemi i naszym Oddziałem.
Nie zapominamy także o swoich korzeniach. Tak więc kolejne życzenia dla najstarszych jubilatów. Na salę przybywa tort dla 60-cio latka, to dla Klubu SP9KAO z najlepszymi życzeniami wielu kolejnych lat owocnej działalności.
Po rozdaniu trofeów, wspomnieniach i kolejnych życzeniach, przyszedł czas na loterię fantową.  „Sierotka” pracowicie wyciągała kolejne numerki. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy „loterii fantowej” dobrze się bawili przy zdobywaniu fantów i zapamiętają miło,  gościnną „Ziemię Tarnowską”
Sponsorami losowanych gadżetów byli: Urząd Miasta w Tarnowie, który dostarczył nam sporą ilość ciekawych gadżetów z logiem Tarnowa, Firma STAG – wiele toreb i bluz, smycze, zapachy oraz inne drobiazgi użytkowe,  Hurtownia  elektryczna A&K z Krzyża akcesoria elektryczne i pomiarowe, Stowarzyszenie  SP-DMR,  Janusz SP9JZT, Klub SP9YFF, Firma „TELESFOR RADIOKOMUNIKACJA”, Wilhelm  SP8AJC, oraz Tarnowskie Wodociągi.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Ogień pod grillem ponownie ogrzewa ruszt. Jeszcze nie głodni, bo obiad był syty, ale ogień przyciąga. Na początek kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę poczekać. Może krótki spacer, bo powietrze czyste tu i warto zaczerpnąć go jak najwięcej. Pogaduchy – wspomnienia, nowinki i tak do późnego wieczora. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy.
Tak zastaje nas niedziela. Noc minęła bardzo szybko. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od ponownego spotkania. Ostatnie wrażenia z pobytu. My zabieramy się do „rozbrojenia terenu”. Ściągamy anteny, składamy sprzęt. Przywracamy obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście – a szacujemy ich w na około 350 osób, nie przysposobili nam również w tym roku zbyt wiele pracy. Dziękujemy!!! Ostatnie gospodarskie spojrzenie Prezesa w każdy zakątek obiektu. Możemy zamykać.

Serdecznie dziękujemy:
Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej oraz Dyrekcji DWD w Jodłówce Tuchowskiej za udzielanie swojej gościnności nam i naszym gościom.
– Firmie TOP8000 z Tarnowa, która co roku wspiera organizację naszych spotkań
– Sponsorom rozlosowanych gadżetów.
– Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji tego spotkania.

Do zobaczenia za rok.

Foto galeria

JT_2015_grupa

  Copyright ©2024 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor