Główna » Jodłówka Tuchowska 2016

Jodłówka Tuchowska 2016

spotkanieJuż wczesnym piątkowym popołudniem zajęliśmy się zagospodarowaniem terenu. W tym roku troszkę nam właściwa działalność obiektu zaburzyła plany, szczególnie jeżeli chodziło miejsca noclegowe, ale bardzo elastyczni gospodarze DWD na pewno podołają naszym potrzebom. Dziękujemy! Zawsze też dysponujemy kilkunastoma materacami i kocami. Nikt pod chmurką spać nie będzie. Przybywają pierwsi goście. Są Koledzy z grupy SP9YFF – SP9WAN, SP9UPK i SO9DXX,  dotarł Kol. z Holandii – Frytz – SO8FH/PA0F i Zbyszek SP9IEK, są także Koledzy zza południowej granicy, ze Słowacji – Rado OM0AMR i Adrian – OM0APA. Wieczorem na ośrodku już jest spory ruch. Przy ognisku wspomnienia sprzed roku może sprzed kilku lat. Późną nocą, trochę zmęczeni idziemy spać, bo droga była dość długa a organizatorzy – Zbyszek SP9IEK, Janusz SP9LAS,  Marek SQ9CAQ , Damian – SQ9DJD, Jacek – SP9RPW,  SQ9MUO, SP9RHN, SQ9KDO, SQ9PCH i inni koledzy – gościnnie przybywający, których nie jestem w stanie wszystkich tu wymienić – napracowali się trochę też i chętnie odpoczną.
Sobota –  Już skoro świt na placu szkolnym ruch. Przybywają kolejni goście, reprezentujący prawie wszystkie okręgi SP.  Przybył Prezes sąsiedniego OT Wiesław SP8NFZ – Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Bożena SP9MAT Prezes OT 10 w Krakowie z małżonkiem SP9MAX, Koordynator IARU MS –  Janek –  SP9BRP.  Jak co roku, od lat są też z nami Koledzy: Janek – SP9CLO i Waldek – SP9MZX – założyciele, opiekunowie i szkoleniowcy grup krótkofalarskich w Bochni i Dębicy.  Zaszczyciła nas obecnością  grupa SP OTC, m.in:  SP9BRP, SP9IEK, SP9JA. Są też przedstawiciele  SN0HQ a to m.in – Marek  SQ8JLA i nasz oddziałowy Kol. Janusz SP9JZT. Teren zapełnia się błyskawicznie. Pogoda zapowiada się piękna, nikt nie chowa się do budynku, kramiki rozkładają się przed budynkiem. Koledzy eksponują sporo sprzętu nowego i z demobilu, dla leniwych i dla „dłubaczy”. Można się pozbyć zbytecznego sprzętu i uzupełnić jakieś braki czy zapasy do majsterkowania.  W samo południe, godz. 12.00 – od …  zawsze, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Szkoda tylko, że nie wszyscy obecni na spotkaniach, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka.
O godzinie 13.00 obiad. Wydano ponad 260 obiadów.
Po obiedzie „oficjalna” część spotkania – to podsumowanie „Zawodów Tarnowskich” i wręczenie nagród – pucharów, dyplomów i innych trofeów. Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach. Nagrodę specjalną – „słodką niespodziankę” dla stacji VHF z największą ilością QSO na FM – ufundował Kol. Paweł SQ9IAU – to słoik wspaniałego miodu. Po rozdaniu trofeów za zawody,  przyszedł czas na loterię fantową. Tomek SQ9KDO rozdał losy obecnym na części oficjalnej a  „Sierotka” pracowicie wyciągała kolejne numerki. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy „loterii fantowej” dobrze się bawili przy zdobywaniu fantów i zapamiętają miło,  gościnną „Ziemię Tarnowską”.
Sponsorami losowanych gadżetów byli: Urząd Miasta w Tarnowie, który dostarczył nam sporą ilość ciekawych gadżetów z logiem Tarnowa, Urząd Gminy w Tuchowie, „ELZAT” Spółka z o.o. z Tarnowa,  RWD PROSPECT,   ZICOM F.H.U „A&K”  Rafał  Kieć ,  „MEGA – el” Janusz Cetnar,  F.U „INSTEL” Janusz  Gacoń,  Wilhelm  SP8AJC,  Stanisław SQ9OZF oraz Fundacja ITB  z Tarnowa. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Ogień pod grillem ponownie ogrzewa ruszt. Jeszcze nie głodni, bo obiad był syty, ale ogień przyciąga. Na początek kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę poczekać. Może krótki spacer, bo powietrze czyste tu i warto zaczerpnąć go jak najwięcej. Pogaduchy – wspomnienia, nowinki i tak do późnego wieczora. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy.
Tak zastaje nas niedziela. Noc minęła bardzo szybko. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od kolejnego spotkania. Ostatnie wrażenia z pobytu. My zabieramy się do „rozbrojenia terenu”. Ściągamy anteny, składamy sprzęt. Przywracamy obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście – a szacujemy ich w na około 350 osób(254 na liście obecności), nie przysposobili nam również w tym roku zbyt wiele pracy. Dziękujemy!!!
Ostatnie gospodarskie spojrzenie prezesa w każdy zakątek obiektu. Możemy zamykać.

Sponsorom nagród i rozlosowanych gadżetów.
– Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji tego spotkania.

Galeria foto ze spotkania.
dsc05539ikon