Główna » Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2017 – podsumowanie

Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2017 – podsumowanie

0019_strDrugi pełny weekend września, od 32 lat dla krótkofalowców Tarnowskiego Oddziału jest dniem sporej krzątaniny. To w ten weekend przygotowywane jest spotkanie poświęcone podsumowaniu Zawodów Tarnowskich. Tak też było w roku bieżącym. Już w piętek wczesnym popołudniem, trwają zabiegi poświęcone zagospodarowaniu terenu, wieszanie anten, przygotowanie radiostacji do pracy. Na Ośrodku Domu Wczasów Dziecięcych są jeszcze dzieci. To podstawowa działalność Ośrodka DWD Szkoły Podstawowej. W związku z tym dzisiejszej nocy będzie trochę mniej miejsc noclegowych, ale bardzo elastyczni gospodarze na pewno coś zaradza w razie potrzeby. Dysponujemy też kilkunastoma materacami i kocami. Nikt pod chmurką spać nie będzie. Na salach szkolnych jest sporo miejsca.
Piękny, cichy i czysty zakątek Pogórza Ciężkowickiego wita nas i tym razem idealną pogodą. Wielki wysyp grzybów i pogoda zachęca do spacerów po otaczających lasach. Pierwsi goście właśnie chwalą się już grzybami. Trwają pogaduchy i krzątanina. Późnym wieczorem kończymy przygotowania i kładziemy się spać.
Sobota – Piękna pogoda. Od wczesnego poranka przybywają kolejni goście. Przybyli m.in Prezes sąsiedniego OT Wiesław SP8NFZ – Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Bożena SP9MAT Prezes OT 10 w Krakowie, Koordynator IARU MS – Janek – SP9BRP, Delegat OT – Jacek – SP9RPW. Jak co roku, od lat są też z nami Koledzy: Janek – SP9CLO i Waldek – SP9MZX – założyciele, opiekunowie i szkoleniowcy grup krótkofalarskich w Bochni i Dębicy. Zaszczyciła nas obecnością grupa przedstawicieli SP OTC, przedstawiciele SN0HQ, wielu weteranów Krótkofalarstwa Polskiego, seniorów ale i młodzieży. Oczywiście jest większość Kolegów członków OT. Teren zapełnia się błyskawicznie. Pogoda piękna więc nikt nie chowa się do budynku, kramiki rozkładają się na boisku szkolnym. Koledzy eksponują sporo sprzętu nowego i z demobilu, dla leniwych i dla „dłubaczy”. Można się pozbyć zbytecznego sprzętu i uzupełnić jakieś braki czy zapasy do majsterkowania.
Około godziny 13.20 tuż przed obiadem, robimy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Szkoda tylko, że nie wszyscy obecni na spotkaniach, chcą się fotografować, bo to przecież świetna pamiątka.
O godzinie 13.30 obiad. Wydano około 200 obiadów.
Po obiedzie
„oficjalna” część spotkania. W Prezydium spotkania zasiedli: Prezes OT – Janusz SP9LAS, Zbyszek SP9IEK – wieloletni prezes naszego OT oraz Pani Maria Kuczek – dotychczasowa Dyrektor DWD, na ręce której Prezes OT przekazał GRAWERTON  w podziękowaniu za dotychczasową współpracę z Ośrodkiem DWD. Po oficjalnym powitaniu zgromadzonych nastąpiła najważniejsza część spotkania, to podsumowanie „Zawodów Tarnowskich” i wręczenie nagród – pucharów, dyplomów i innych trofeów. Gratulacje dla zwycięzców a pokonanym życzymy więcej szczęścia w następnych zawodach.
Nagrody specjalne: TRX LUITON, TRX BAOFENG, Antena NR-770R, Antena NA-771-2szt. dla pracujących na UKF-ie ufundował Kol. Andrzej SQ9MEE – Firma OSCAR z Targowiska. Tomek SQ9KDO i „Sierotka Kinga” ruszyli do pracy. Cztery rozlosowane w/w nagrody zostały odebrane na miejscu a jedna „antena NA-771” zostanie dostarczona szczęśliwcowi. Po rozdaniu trofeów za zawody, przyszedł czas na loterię fantową. Tomek SQ9KDO rozdał losy obecnym na sali a „Sierotka -Kinga” pracowicie wyciągała kolejne numerki. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy „loterii fantowej” dobrze bawili się przy zdobywaniu fantów i zapamiętają miło gościnną „Ziemię Tarnowską”.
Sponsorami losowanych gadżetów byli: Wydział Promocji Marki Miasta Tarnowa, Firma IGLOO i Miloo-Electronics – Pan Władysław Włodarczyk, Telesfor-Radiokomunikacja Kraków Kol. Tomasz, TOP 8000 Kol. Ryszard SP9MZU, „ELZAT” Spółka z o.o. z Tarnowa oraz Wilhelm SP8AJC, Krzysztof SP9RHN, Zbyszek SP9FL i Zarząd OT28. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.
Choć ciepło i jeszcze nie jesteśmy głodni to już ogień palący się pod grillem przyciąga. Na początek podgrzewają się kiełbaski bo na kociołek trzeba chwilę poczekać. Chwila wolna na krótki spacer, bo powietrze czyste tu i warto zaczerpnąć go jak najwięcej. Pogaduchy, wspomnienia, nowinki, dyskusje, plany i tak do późnego wieczora. Około północy na Ośrodku zapada cisza. Trochę zmęczeni szybko zasypiamy.
Noc minęła bardzo szybko. Już
niedziela. Czas na śniadanie. Posileni i wypoczęci stwierdzamy, że to znowu rok nas dzieli od kolejnego spotkania. Ostatnie wrażenia z pobytu, „rozbrojenie terenu” – ściąganie anten, składanie sprzętu. Należy przywrócić obiekt do stanu pierwotnego. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Goście – a szacujemy ich w na około 250 osób(211 na liście obecności), nie przysposobili nam również w tym roku zbyt wiele pracy. Dziękujemy!!!
Ostatnie gospodarskie spojrzenie Zbyszka SP9IEK w każdy zakątek obiektu. Możemy zamykać.

Sponsorom cennych nagród i rozlosowanych gadżetów – tu szczególnie dzięki aktywności Kolegów z „Grupy Bocheńskiej”
– Kolegom organizatorom: Zbyszkowi – SP9IEK, który wraz z Prezesem OT od początku do końca zajął się organizacją obiektu, Markowi – SQ9CAQ – organizacja radiostacji i doprowadzenie wykorzystywanych sal szkolnych, do stanu pierwotnego, Jackowi – SP9RPW – biuro spotkania, „grupie kociołkowej” –
SQ9MUO, SP9RHN, SQ9KDO, SQ9PCH, SP9HVV, SP9GLJ, SP8NFZ, SP8GKB, SP9LAS, SQ9DDA – sponsorom wkładu kociołkowego i za przygotowanie bardzo smacznego kociołka.
– Wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji i przebiegu tego spotkania.

Zapraszamy znowu za rok. Do zobaczenia.

zawiszkaKliknij na fotkę aby wejść do albumu
ikon
Z aparatu Marcina SQ9Z /plik-zip/