Główna » Bez kategorii

Porozumienie OT 28 – UM-CZK w Tarnowie

Autor: SQ9AOR dnia 6 grudnia 2013 Brak komentarzy

taslrW dniu 29 listopada 2013 r. w Tarnowie, zawarte zostało POROZUMIENIE pomiędzy: Gminą Miasta Tarnowa – Urzędem Miasta Tarnowa – Wydziałem Bezpieczeństwa Publicznego – wykonującym zadania Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie, a Oddziałem Terenowym Polskiego Związku Krótkofalowców nr 28 w Tarnowie, w sprawie współpracy przy podejmowaniu działań wspomagających przekazywanie informacji w sytuacjach klęsk żywiołowych i innych podobnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu. Umowę tę zawarliśmy na podstawie porozumienia z dnia 7 maja 2013 r,  zawartego pomiędzy Ministrem Administracji i Cyfryzacji a Polskim Związkiem Krótkofalowców.
.       Ujmując krócej lub prościej, jest to porozumienie w sprawie zapewnienia łączności służbom profesjonalnym, przez krótkofalowców z tarnowskiego OT PZK nr 28, w sytuacjach gdy profesjonalne środki łączności zawiodą. Wiadomym jest, że AMATORZY nie tylko krótkofalowcy, zawsze rządzą się innymi możliwościami w swoich zainteresowaniach i hobby. My chcemy udostępnić nasze możliwości łączności w przypadku kompletnej awarii środków łączności profesjonalnych. Przy obecnym stanie techniki i jej możliwościach wydaje się taka awaria niemal niemożliwe a jednak w wielu przypadkach niestety miało to miejsce. Koledzy krótkofalowcy byli na miejscu i stanęli na wysokości zadania.
Mamy jednak nadzieję, że wszystko skończy się tylko na ćwiczeniach a wszelkie katastrofy i kataklizmy będą nas omijać – czego służbom profesjonalnym, sobie oraz wszystkim to czytającym –  życzymy.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2024 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor