Składki PZK na 2022 r. bez zmian. Termin do 14 stycznia br.
Główna » Aktywności

HF100TPN na Rynku w Tarnowie

Autor: SQ9AOR dnia 27 września 2018 Brak komentarzy
Jak informuje Zbyszek SP9IEK, Urząd Miejski w Tarnowie wykazał zainteresowanie udziałem naszej stacji okolicznościowej HF100TPN w uroczystościach związanych z 100-ną rocznicą uzyskania niepodległości przez Tarnów. Jak wiadomo trzy miasta pretendują do tego „pierwszego wyzwolonego” tj: Tarnów, Kraków i Zakopane dlatego musimy głośno i szeroko informować, że tym pierwszym był właśnie Tarnów. W grę wchodzą tu tylko godziny ogłoszenia wolności ale najważniejsze, że wyzwolenie następowało. Z ramienia UM tematem zainteresował się Dyrektor Wydziału Kultury UM Tarnowa, pan Marcin Sobczyk. Jako krótkofalowcy zostajemy ujęci w programie uroczystości. W dniu 27.10 .br. t.j. sobota, od godziny 10.00 do 17.00 będziemy prowadzić łączności pod znakiem okolicznościowym HF100TPN z Rynku w Tarnowie. Od organizatora uroczystości – UM w Tarnowie – mamy zapewnioną pomoc w rozlokowaniu i organizacji stanowiska radiostacji tj. rozmieszczeniu i wyposażeniu namiotu, powieszeniu anten, dostarczenie prądu itp. UM funduje opracowanie i wydruk okolicznościowych kart QSL. W trakcie naszej aktywności z Rynku do kontaktów z UM i pomocy organizacyjnej zostanie wyznaczony pracownik.
           Także w najbliższym czasie tj. w dniach 22 – 31 października br, zaplanowana jest tygodniowa wystawa starych odbiorników radiowych oraz urządzeń nadawczo – odbiorczych z kolekcji Zbyszka Wilczyńskiego, która zostanie ulokowana w pomieszczeniach /TCK/ Tarnowskiego Centrum Kultury  – Rynek 5.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy jak i pracy naszej radiostacji.
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor