Główna » Zawody

Mistrzostwa Świata IARU HF 2013

Autor: SQ9AOR dnia 12 lipca 2013 Brak komentarzy

infoJuż jutro tj. drugi pełny weekend lipca, początek o 12:00 UTC w sobotę, koniec o 12:00 UTC w niedzielę (13-14 lipca 2013), kolejna odsłona zawodów IARU Championship.  Są to jedyne zawody w których startują reprezentacje poszczególnych związków krótkofalarskich w oddzielnej klasyfikacji. Reprezentacja PZK pod znakiem SN0HQ od wielu lat znajduje  się w ścisłej czołówce tej klasyfikacji. Ważne jest każde QSO. Naszym zadaniem – krótkofalowców z Polski,  jest zrobić z polskimi stacjami (SN0HQ)  jak najwięcej QSO,  na każdym paśmie i oboma emisjami.

Dla tych którzy „zaliczą” komplet 12 QSO PZK przewidział,  specjalną białą koszulkę ze znakiem SN0HQ. A więc wołajmy SN0HQ na każdym paśmie tak CW jak i SSB.

Niech jednak nie tylko ten cel /zdobycie koszulki/ nam przyświeca. Każde QSO ze stacją to punkt dla stacji „HQ”.  Zapraszam do mobilizacji. Pewnie trudno będzie  zaliczyć SN0HQ na pasmach 21 i 28,  nie jest łatwo na 1,8.  Na pasmach 21/28 zawodnicy  SN0HQ bedą  przerzucać stacje do różnych okręgów dając tym szansę stacjom SP. Proszę też o uważne przysłuchiwanie się stacjom SN0HQ i nie wołanie ich wtedy gdy „mają branie” DX-owe!!!! Każdy DX to 5 punktów, a dodatkowo stacja będzie zwrócona anteną w innym kierunku i może Was w pile-upie nie usłyszeć. Wołanie w tym czasie to tylko niepotrzebny QRM.

Zwracam uwagę na fakt, że z naszego OT kilku Kolegów to zawodnicy SN0HQ.  Pomóżmy im zdobywać punkty.

Zwracam też uwagę na konieczność zrobienia przynajmniej kilkunastu QSO łącznie, z różnymi indywidualnymi stacjami, gdyż pojedyncze QSO dość, że się nie liczy dla stacji HQ to ich większa ilość może powodować nałożenie kary.

Regulamin IARU HF 2013

 

Tagi: , ,

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2024 Tarnowski Oddzial PZK (OT-nr 28) w Tarnowie — SP9PTA, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, ze zmianami e-jti, tłumaczenie: Skórki Wordpress, Admin-sq9aor